مریم سپید

بهاران چو گل از چمن بردمد / گل مریم از خاک من بردمد

تعطیلات خود را اینگونه گذراندیم

بعد از تعطیلات تابستون، ایام نوروز و ترحیم هالیدی اینک خدمتی ارزنده از دولت خدمتگذار:

 اجلاس هالیدی

چقد بی انصافین آخه؟ خدائیش بد دولتیه؟ شما که رفتین خوش گذرونی، خدمتگذارای شما با پریچهره های آفریقایی و چشم بادومی های آسیایی و برادران اسمشو نبرِ* جنوبی در حال سر و کله زدن بودن. تازه میخوان یه کاری کنن، حالا نمیدونم با جادو جمبل با آمار ( اصولا به ما ربطی هم نداره با چی ) که یکدانه فقیر هم در ایران نباشد. شما هم چکار داری که کرایه تاکسی و اتوبوس و قیمت شیر گرون شده تعطیلاتو بچسب.  مملکت گل و بلبل، هی را به را تعطیلات، خوش گذرونی، تازه اگه متاهلین عزیز از این تعطیلات دست پر برگردن که 1 میلیون هم کاسب میشن، دیگه چی میخواین؟ جای گِله برای شهرستانیهای عزیز هم وجو نداره چون شما در عوضش قبلا سهمیه سیب زمینی هاتونو دریافت کردین و بصورت کبابی، قیمه و کوکو میل فرمودین.

من که از این تعطیلات حسابی استفاده کردم. برنامه کوه که سرجاش بود. خدائیش پنجشنبه ها کوه رفتن خیلی صفا داره. جمعه ها کوه به لعنت خدا هم نمی ارزه. پنجشنبه ها کوه تقریبا خلوته. یعنی هر کی میاد واقعا اهل کوهنوردیه. یه سری آدمای مسن، جوونای ورزشکار و اهل ذوق می بینی که بیشتر سرحالت میاره. دیگه از تیکه شنیدن و تعقیب بازار خبری نیست. راحت و آسوده میری بالا، خوش خوشان میای پائین. این سری که تا تونستم سربالایی، سرازیری ها رو به دو رفتم.

یه سری هم به نمایشگاه بین المللی گل و گیاه زدم. البته من که خیلی خارجی ندیدم. گلاشون یه مقدار پژمرده بودن، مخصوصا اونایی که توو آفتاب بودن. تنوع گلاش خیلی کم بود و اسم هیچ گلی هم کنارش نوشته نشده بود اما گلدوناش تنوع بیشتری داشت و خیلی هم قشنگ بودن. نقطه ضعف بزرگ این نمایشگاه که مسئولین مربوطه حتما باید پاسخگو باشن این بود که گل مریم نداشتن. از هر کدوم از این غرفه دارها هم میپرسیدم چرا نمایشگاه گل مریم نداره یا نمیدونستن یا دلیلی مثل اینکه الان فصلش نیست! می آوردن. یکیشون که پرسید همون که معطره؟!! من که قانع نشدم.

مابقیش هم به کتاب و فیلم و مهمونی و خرید و استراحت طی شد. یه مقدار هم اگه خدا قبول کنه توفیق اجباری دست داد و به خانه داری و آشپزی گذشت. خدایا شکرت.

چنتا عکس از نمایشگاه گل و گیاه ببینید.

 

* اون سالی که فکر کنم رودبار زلزله اومده بود و از کشورهای مختلف کمکهای انسان دوستانه به منطقه زلزله زده سرازیر می شد!! کشور جهانخوار آمریکا هم از غافله عقب نمونده بود و یه چنتا کنسرو (احتملا فاسد) فرستاده بود. خبرنگار رادیو داشت اعلام میکرد که چه کشورهایی کمک کردن به اسم آمریکا که رسید گفت کشور اسمشو نبر.


  
نویسنده : مریم ; ساعت ٧:٤٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٢/٢۸
تگ ها :