عدم تفاهم

یه زمانی وقتی می شنیدم که میگفتن دلیل جدایی فلان زوج عدم تفاهم بوده، خیلی برام قابل درک نبود. احساس میکردم از این ادا و اطوارای مسخره است. ولی متوجه شدم که نخیر، اتفاقا توو یه رابطه اگه دو طرف نتونن همدیگرو درک کنن به بن بست میرسن. حالا اگه این عدم درک طرفین خیلی غیر قابل تحمل بشه و بین زن و شوهر باشه که با هزار بدبختی منجر به طلاق میشه. ولی اگه بین بچه ها با پدر و مادراشون باشه، وا مصیبتا.

جالب اینجاست که اکثر پدر و مادرا ادعا میکنن شما جوونای امروزی و دانشگاه رفته فکر میکنید که عقل کل اید و همه چیز رو میدونید و از بزرگترهاتون بیشتر میفهمید. بچه ها هم معتقدند که پدر و مادرا فکر میکنن چون با تجربه هستن بیشتر از ما میفهمن و همیشه اعتقاد دارن ما بچه ها داریم اشتباه میکنیم و حرف درست رو اونا میزنن.

هیچکدوم از طرفین هم کوتاه نمیان. یعنی کوتاه اومدن یکطرفه فایده هم نداره. من باید به قیمت خط کشیدن روی خواسته هام با نظر والدینم موافقت کنم، یا والدینم باید به قیمت نادیده گرفتن و زیرپا گذاشتن عقایدشون با من موافقت کنن. که البته این راهش نیست.

اگر دو طرف با هم کنار بیان، شمای پدر و مادر خواستۀ جوون امروزی رو درک کنی و به عنوان یک آدم مستقل که از طبیعی ترین حقوقش اینه که خودش برای زندگیش تصمیم بگیره احترام قائل بشید و من جوون هم توی تصمیم هایی که میگیرم ملاحظۀ شما رو بکنم به یه درک و تفاهم دوطرفه میرسیم که دیگه به جر و بحث و اوقات تلخی نیازی نیست.

یه دورانی شما به اقتضای زمان خودتون و سنتون جوونی کردین، حالا نوبت ماست، چرا انقد درکش و پذیرفتنش براتون سخته؟ چرا وقتی میتونید یه تکیه گاه و یه قوت قلب برای جوونتون باشید، با رفتارتون، فاصله ای ایجاد میکنید که به راحتی از بین نمیره؟  همه نگرانیها و دلواپسیهاتون محترم و ارزشمند، شما تاج سر، اما شما رو به خدا قسم اجازه ندید که این محبت و عشقتون، زنجیر بشه به پای بچه هاتون!

درست در همین زمانه که با وجود داشتن دوستان متعدد، با وجود داشتن خانواده، احساس تنهایی میکنی، چون ما آدما توو روابطمون اول منافع خودمون رو در نظر میگیریم و خودخواه میشیم.

 

/ 2 نظر / 8 بازدید
Mohsen

سلام دوست عزيز[گل] وبلاگت زيبا بود، مرسي درآمد از اينترنت با 15 دقيقه کار در روز ايميل و وبلاگم رو براتون گذاشتم، يه سر بزنين ممنون ميشم PTC_15min@yahoo.com http://15min.persianblog.ir