حرف مفت ممنوع!

اون قدیما که داشتیم یواش یواش به سمت مدرنیت در صنعت ارتباطات ( با تشکر از کاکا ) پیش می رفتیم و تازه دستگاه تلگراف و تلفن وارد این مرز و بوم شده بود، مسئولین مربوطه برای این که فرهنگ استفاده از اونا رو بین مردم رواج بدن یک تلفن توو اماکن عمومی مثل قهوه خونه ها نصب می کردن و یه تابلو هم بالاش میذاشتن، مبنی بر این که شما میتونید از این دستگاه تلفن استفاده کرده و مفتی حرف بزنید. یعنی کسی لازم نبود برای استفاده از تلفن پولی پرداخت کنه. یا اینکه میتونستن مجانی تلگراف بفرستن.

بعدها که همون مسئولین مربوطه به این نتیجه رسیدن که دیگه فرهنگ استفاده از تلفن و تلگراف خوب جا افتاده ( زهی خیال باطل ) اون تابلو رو برداشتن و یه تابلوی دیگه رو جایگزین کردن. این یکی میگفت: حرف مفت ممنوع. به این معنی که از این به بعد برای حرف زدن و پیام فرستادن باید پول پرداخت کنید.

الغرض این که چقدر خوب بود اگر کنار هر تریبونی یه همچین تابلویی نصب میشد. که شمایی که میری پشت تریبون هرچی دوس داری میگی حواستو جمع کن که باید هزینه اشو پرداخت کنی. یه وقتایی نه تنها خودت بلکه یه ملتی باید هزینه حرف مفتی که یه روز پشت یه تریبون زدیو تا سالها بپردازه،

 پس حرف مفت ممنوع

/ 1 نظر / 5 بازدید
کاکا جنوبی

گل گفتی کاکا . اگر رو پیشونش میزدن حرف مفت ممنوع خیلی خوب بود .