فحش بده، اما ...

یادم میاد که 5 یا 6 سال بیشتر نداشتم، یه بعد ازظهر پائیزی بود.

افراد خانواده دور هم نشسته بودیم، چایی میخوردیم و میگفتیم و میخندیدیم

از اونجایی که من یه طفل صغیر بودم و بعضی کلمات رو نمیتونستم درست تلفظ کنم این شد که اون روز با تلفظ غلط یه کلمه مایه خنده اعضای خانواده شدم.

خیلی بهم برخورد از اینکه بهم خندیده بودن. قهر کردم و رفتم توو اتاق، درو بستم.

اما آروم نشدم، تصمیم گرفتم حتما یه چیزی بهشون بگم. سرمو از لای در آوردم بیرون دیدم بی انصافا هنوز دارن میخندن. داشتم فکر میکردم چی بگم که دلم خنک بشه، بگم بی ادبا، بی تربیتا ( اینا فحشایی بود که توو اون سن و سال بلد بودم ) اما نمیشد. انقد مودب بودم که به بابا و مامانم فحش ندم. توو همین فکرا بودم که چشمم افتاد به لیوانم. یه لیوان سبز بود که به خاطر این که قهر کرده بودم وسط اتاق مونده بود. به نظرم فحش خوبی بود، هم فحش بود هم مودبانه! پس با صدای بلند گفتم همتون لیوانید.

آقا چشمتون روز بد نبینه، دادن این فحش ناموسی همانو ترکیدن خونه از صدای خنده هم همان.

به عبارتی اومدم ابروشو درست کنم، چشمشم کور کردم.

این خاطره به این دلیل یادم اومد که دیروز توو راه خونه دوتا پسر بچۀ 8،9 ساله رو دیدم که بین صحبتاشون فحشای رکیکی بهم میدادن. با هم دعوا نمیکردن، بخشی از حرفای عادیشون بود.

خوب اونا تقصیری ندارن، خوب و بدو از ما یاد میگیرن. همین بچه هان که وقتی بزرگ میشن فحش خواهر و مادر میشه نقل دهنشون. حالا میخوان هر شغلی با هر سطح از تحصیلات داشته باشن. یه راننده پشت فرمون، یه کارمند توو یه محیط دانشگاهی، یه فوتبالیست، یه معلم، یه سرکارگر، یه مغازه دار و یا حتی یه نماینده مجلس ( اشاره به بیلاخی نشون دادن یکی به اون یکی ) و یا حتی بدتر از اون امام جمعه یه شهر بزرگ وقتی تصویرش داره بطور زنده از تلویزیون پخش میشه.....

از طرفی هم نمیتونیم فحش ندیم، بعضی وقتا برای نشون دادن خشم و ناراحتی لازمه، اما بعضیا خیلی بد فحش میدن، کلهم ابا و اجداد طرفو نابود میکنن این وسط خواهر و مادر دو طرف بیشترین سهمو میبرن. نمیگم فحش ندیم، میدونم که نمیشه. فحش بده، اما لطفا غیر ناموسی باشه با جد و جده طرف هم کاری نداشته باش. با همت مضاعف، نوآوری به خرج بده خودت یه چیزی پیدا کن.

همینجا اعلام میکنیم که:

دوست عزیز دادن فحش مودبانه نشانگر شخصیت توست!!!

8 سال پیش